Aşınma Plakaları(Hardox, Dillidur, Quard, Xar)

HARDOX

Yüksek sertlik, yüksek mukavemet ve üstün tokluğun bir arada sunulması sayesinde HARDOX aşınma levhası, aşınmanın daha önce sorun teşkil ettiği uygulamalarda ilk tercih olarak öne çıkar.Levhanın yüksek aşınma direnci damper kasaları, ekskavatör kepçeleri, kırıcılar ve benzeri ekipmanlarda parçaların çalışma ömürlerinde artış sağlar. Levhanın sertliği su verme hattında yüksek verimle suda su verilerek elde edilir.Bu yöntem sayesinde çeliğin bünyesindeki alaşım elementlerinin düşük tutulmasına rağmen yüksek sertliklere ulaşılır.Bunun sonucunda ise levha kolay işlenebilir, bükülebilir ve kaynak edilebilir.HARDOX dirençli dış yapı plakası, dört ayrı sertlik seviyesinde bulunur.Bunlar;

HARDOX 400 çok maksatlı aşınma dirençli levhalardır.Yuvarlak dirençli bir dış yapı plakasıdır. Yüksek sıkılık düzeyi, bükülebilirliği ve kaynaklanabilirliği sayesinde, bu plaka çeşitli uygulamalarda yük kaldırma görevi için kullanılabilir.

HARDOX 450 HBW’lik sertlik düzeyi olan dirençli bir dışyapı çelik sınıfıdır. HARDOX 400 gibi çok maksatlı aşınma dirençli levhalardır.Bu çelik sınıfına özgü özellik, sıkılığın ve sertliğin, karakteristik bir özellik olan HARDOX işleme kolaylığından ödün verilmeden gerçekleştirilmiş olmasıdır.

HARDOX 500 daha yüksek aşınma direnci gerektiren uygulamalarda kullanılan, bükülebilen ve kaynak edilebilen bir aşınma levhasıdır.Taşlama direncine sahip bir plakadır.

HARDOX 600 son derece üst düzeyde aşınma direnci olan salt bir aşınma levhasıdır.